ze strony kochanej www.szczecin.kwp.gov.pl:

"Graficiarz w monitoringu (video)
Wydarzenia - Kryminalne
Autor: mł.asp. Przemysław Kimon, Szczecin
środa, 26 sierpnia 2009 09:22

Policjanci z Ogniwa Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w nocy idąc ulicami miasta malował sprayem elewacje budynków, witryny sklepów oraz bramy. Całe zdarzenie zostało zauważone przez funkcjonariuszy obsługujących miejski monitoring.

Około 10 minut po północy funkcjonariusz obsługujący monitoring miasta zauważył chłopaka idącego chodnikiem. W pewnym momencie młodzieniec zatrzymał się przy ścianie jednego z budynków w centrum miasta. Tam z torby wyjął farbę w sprayu i zaczął bazgrać po elewacji. Przechodząc obok kolejnych budynków, zatrzymywał się i farbą w sprayu zamalowywał witryny sklepowe oraz bramy wejściowe do budynków.

Operator kamery natychmiast powiadomił załogi będące w mieście. Chwilę później graficiarz był w rękach policjantów. Ci doprowadzili go do radiowozu, podczas kontroli wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się prawie 1,7 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna trafił do Miejskiej Izby Wytrzeźwień.
Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Teraz jego sprawa trafi do sądu w Szczecinie. Za popełniony czyn grozi mu kara grzywny albo ograniczenia wolności. W tym wypadku również można orzec naprawienie szkody oraz przepadek przedmiotów służących do popełnienia czynu."
Name:

Komentarze:

17.09.2009, 11:12 :: nwp
sie maluje, to niech sie fajno maluje :/